У Берклі розробили метод, що допомагає роботам бачити майбутнє


У Берклі розробили метод, що допомагає роботам бачити майбутнє

Дослідники Каліфорнійського університету в Берклі розробили нову технологію навчання роботів, яка дозволяє їм уявити собі наслідки своїх дій. Тепер машини можуть зрозуміти, яким чином взаємодіяти з об’єктами, які їм раніше ніколи не зустрічалися.

За допомогою цієї технології “візуального передбачення” роботи можуть передбачати те, що побачать їхні камери в разі, якщо вони виконають певну послідовність дій. Поки сила передбачення машини простягається недалеко — всього на кілька секунд в майбутнє, але цього достатньо роботу для того, щоб зрозуміти, як пересунути предмети на столі, нічого не зачепивши. Важливіше те, що ці завдання робот навчається виконувати без допомоги людини і без попередньої інформації про фізику, довкілля або інші параметри об’єктів.

Це відбувається тому, що візуальна уява тренується повністю з нуля в ході досліджень без участі оператора, коли робот самостійно пересуває предмети на столі. Після цієї ігрової фази він створює прогнозуючу модель і використовує її для переміщення нових предметів, яких ніколи не бачив, повідомляє EurekAlert.

В основі цієї системи лежить технологія глибокого навчання, заснована на динамічній нейронній адвекції, яка передбачає, як пікселі на зображенні рухаються від одного кадру до іншого в результаті дій робота. Цей клас моделей дозволяє поліпшити можливості планування у машин, даючи їм можливість виконувати все більш складні завдання.

«Люди протягом усього життя вчаться маніпулювати предметами без всяких вчителів за допомогою мільйона ітерацій з різними предметами. Ми довели, що можливо побудувати роботизовану систему, яка буде використовувати велику кількість автономно зібраних даних, щоб навчитися корисним навичкам, зокрема, рухати предмети», — говорить Фредерік Еберт, один з дослідників.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Технології&Авто
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування