Розумна хірургічна голка робить знімки органів під час операції


Розумна хірургічна голка робить знімки органів під час операції

Engadget повідомляє про новий інструмент для мінімально інвазивних операцій — оснащену датчиками хірургічну голку. Вона дозволяє хірургові отримувати зображення високої роздільної здатності безпосередньо під час роботи.

І пацієнти, і лікарі віддають перевагу найменш інвазивним операціям, оскільки вони не залишають рубців, потребують менше часу на відновлення і несуть менше ризиків інфекційного зараження. Однак подібні операції недосконалі: зокрема, досить складно отримати якісні зображення внутрішніх органів, необхідні для їх проведення. Тому зазвичай хірурги обмежуються зображеннями, отриманими за допомогою УЗД та МРТ до операції.

Нова розробка — оптична ультразвукова голка повинна змінити підхід до проведення операцій. Завдяки їй хірург може отримувати зображення м’яких тканин безпосередньо під час роботи. Пристрій являє собою голку з наконечником 1 мм завтовшки з двома оптичними волокнами всередині. Одна з них генерує короткі спалахи світла, а інша зчитує світло, що відбивається тканинами тіла. У підсумку, у розпорядженні хірурга є високоякісне зображення в реальному часі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua