Паливо в Україні за чотири місяці подорожчало в середньому на 3 гривні


Паливо в Україні за чотири місяці подорожчало в середньому на 3 гривні

Середні роздрібні ціни на бензин і дизельне паливо в Україні з початку останнього періоду їх значного зростання (з серпня) по листопад 2017 року зросли на 2,8-3,3 гривні за літр.

Про це кореспонденту повідомив аналітик консалтингової компанії UPECO, що спеціалізується на ринках енергоносіїв, Олександр Сіренко.

За інформацією UPECO, станом на 1 грудня середня вартість бензинів А-92 і А-95 на АЗС України становила 27,08 і 27,85 гривні за літр, а дизельного палива – 25,59 гривні за літр.

Експерт також додав, що станом на 4 грудня максимальні ціни зафіксовані на АЗС під брендами OKKO, WOG і SOCAR. Вартість бензинів і дизельного палива на даних заправках знаходиться на рівні: А-92 – 28,99 гривні за літр, А-95 – 29,99 гривні за літр, А-95 “Преміум” – 30,99 гривні за літр, дизпаливо – 27,49 гривні за літр, дизпаливо “Преміум” – 28,49 гривні за літр.

Як повідомлялося, у вересні в Україні ціни на паливо зросли в середньому на 1,5 гривні за літр. У жовтні і листопаді зростання вартості палива в Україні продовжилося.

За словами Сіренка, це було обумовлено збільшенням вартості нафтопродуктів на європейському ринку, за ціновими індикаторами якого працює український ринок. Раніше експерт заявляв, що для стримування зростання цін уряду України слід переглянути податкову політику, а саме знизити ставки акцизів на нафтопродукти. Також Сіренко вважає, що доцільно було б повернутися до практики плаваючої ставки акцизу, значення якої буде корелювати із змінами світових цін на нафту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування