Чого чекати від курсу цього тижня?


Чого чекати від курсу цього тижня?

Минулого тижня курс долара до гривні продовжив зростати, але трохи зменшив оберти порівняно з попереднім тижнем. На різних сегментах валютного ринку його зростання склало 0,5-1,0%.

Така динаміка, очевидно, пов’язана з відшкодуванням ПДВ, зростанням закупівель енергоносіїв та споживчого імпорту до Нового року.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 26,91 грн до 27,05 грн, або на 0,5%.

Середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, за цей же час зріс з 26,84 грн до 27,05 грн, або на 0,8%. Середні курси купівлі/продажу долара на готівковому ринку в банках зросли за тиждень з 26,68/26,92 до 26,95/27,20.

Таким чином, купівля і продаж зросли на 1,0%. При цьому спред між середнім продажем і середньої купівлею зберігся на рівні 0,9%.

Зазначимо, що раніше заступник голови НБУ Олег Чурій заявив, що зниження гривні пов’язане з традиційними сезонними факторами. Зокрема, мова йде про імпорт енергоносіїв та сезонних товарів напередодні Нового року, а також відшкодування ПДВ.

А ось за прогнозами Вадима Іосуба, старшого аналітика Альпарі, на тижні, що розпочався, очікується продовження зростання курсу долара, хоч і меншими темпами.

“Безготівковий долар (офіційний курс і його вартість на міжбанку) може зрости до 27,2-27,3 грн, а готівковий долар у банках за тиждень буде котируватися близько 27,2/27,4 грн”, – зазначає експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування