Shenhua і Guodian завершили злиття, створивши світового лідера у видобутку вугілля


Shenhua і Guodian завершили злиття, створивши світового лідера у видобутку вугілля

Китай завершив злиття виробника вугілля Shenhua Group і однієї з найбільших у країні генеруючих держкорпорацій Guodian Corp.

В результаті був створений енергетичний гігант з активами в 1,8 трлн юанів ($273 млрд) – China Energy Investment Corp., повідомляє агентство “Сіньхуа”. Компанія є найбільшою в світі з виробництва вугілля, в галузі теплоенергетики, відновлюваної електроенергетики і конверсії вугілля в рідкі вуглеводні.

За даними Yicai, головою ради директорів нової компанії стане Цяо Баопін, який зараз займає аналогічну посаду в Guodian. Директор Shenhua Лін Вень стане президентом China Energy Investment.

Голова Комітету з контролю і управління державним майном при Держраді КНР Сяо Яцин заявив, що консолідація Guodian і Shenhua – найбільш великомасштабна серед китайських держпідприємств центрального підпорядкування в останні роки. Даний крок повинен буде сприяти підвищенню рентабельності і покращенню результатів господарської діяльності, допомагати координації вугільного та електроенергетичного ринків, заявив він.

Консолідація Guodian і Shenhua Group відбувається в рамках плану уряду КНР з просування реструктуризації держпідприємств. Як повідомив Сяо Яцин, за останні п’ять років 34 держпідприємства центрального підпорядкування були реорганізовані задля підвищення конкурентоспроможності. Кількість підприємств даної категорії скоротилася удвічі з 2003 року, коли їх кількість досягала 196.

China Energy Investment на початку листопада підписала меморандум про взаєморозуміння щодо стратегічної співпраці з урядом американського штату Західна Вірджинія. Сторони домовилися співпрацювати у розробці сланцевого газу. Даний проект з попереднім обсягом інвестицій в $83,7 млрд за 20 років обіцяє стати найбільшим з усіх проектів співпраці КНР та США в енергетичній сфері.

За оцінками експертів Wood Mackenzie, China Energy Investment буде найбільшим виробником електроенергії в світі зі встановленої електричної потужності (понад 225 ГВт), а також увійде в число лідерів вітряної генерації (33 ГВт).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування