Вперше при операції на коліні застосували 3D-друк


Вперше при операції на коліні застосували 3D-друк

На базі лікарні міста Чунцін у Китаї 84-річному пацієнту вперше в світі провели унікальну операцію із застосуванням технології 3D-друку.

Застосування нової технології китайські вчені знайшли у проведенні операції на колінному суглобі людини, що страждає від артриту. Згідно зі статистикою, захворюваність артритом серед літніх людей у віці від 50 до 59 років досягає на сьогодні 62%. І на даний момент на пізніх стадіях захворювання єдиним порятунком служить повна заміна ушкодженого суглоба, але це не завжди ефективно.

“Повна заміна колінного суглоба – найбільш ефективний спосіб лікування артриту пізньої стадії, оскільки це може зменшити біль пацієнтів та поліпшити якість їхнього життя, але можуть виникати дефекти кісток навколо суглоба через післяопераційні інфекції або з інших причин. Їхня форма сильно розрізняється, і існуючі методи не дозволяють виправити ці дефекти”, – заявив професор Лю Янь,

Тому для того, щоб уникнути ускладнень, 84-річному пацієнту дефект на коліні заповнили рідкісним металом танталом. Він часто використовується в стоматологічних хірургічних імплантатах, однак частіше застосовують його сплав з титаном, бо сам метал має високу температуру плавлення.

Для подолання цього обмеження був розроблений пористий тантал у формі спеціальних “подушечок”. Вони були створені і надруковані індивідуально для пацієнта за допомогою автоматизованого проектування та високоточного 3D-друку. За запевненням фахівців, така операція проводиться значно легше, а пацієнт вже в перший день зміг вільно рухати ногою.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua