X-Matic перетворює старі автомобілі на безпілотники (відео)


X-Matic перетворює старі автомобілі на безпілотники (відео)

Компанія з Торонто пропонує систему LaneCruise, яка може наділити автономністю будь-який автомобіль. Пристрої ставляться поверх вже існуючих елементів управління і починають виконувати всі дії за водія: система управляє кермом, натискає на педалі. Виглядає не так футуристично, як у Tesla, але працює і підходить для будь-яких автомобілів, розповідає New Atlas.

Вся система від X-Matic складається з 5 основних компонентів: центральний процесор, фронтальна камера, сенсорний інтерфейс для водія, привід для керма і привід для педалей. Відразу можна відзначити важливу відмінність від систем провідних виробників безпілотників: в цій не використовуються радіолокатори або лазери для виявлення об’єктів навколо. Це сприятливо впливає на вартість, але ефективність і безпека залишаються під питанням.

Єдиним сенсором, через який автомобіль буде відчувати світ, є камера. Вона кріпиться під дзеркалом заднього виду. Інформація з неї надходить на центральний процесор системи, який приймає рішення про роботу того чи іншого приводу. Виробник говорить, що система не поступається в якості аналогам. LaneCruise розрізняє знаки, бачить смугу, інших учасників руху і адекватно реагує на це: змінює смугу, пригальмовує, прискорюється.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua