Кабмін відновив програму будівництва військових кораблів


Кабмін відновив програму будівництва військових кораблів

Кабінет міністрів України відновив фінансування програми будівництва військових кораблів типу “корвет”.

Про це свідчить постанова уряду від 22 листопада №879.

Згідно з документом, програма “Корвет” передбачає будівництво 4 кораблів проекту 58250 типу “Володимир Великий”.

Вартість будівництва суден становитиме майже 32 млрд гривень.

У майбутньому році на перший корвет витратять понад 1,4 млрд гривень, а передати ВМС його повинні в 2022 році. Другий корабель серії закладуть в 2018 році і передадуть українським ВМС в 2024-му. Третій і четвертий корвети будуть готові у 2026 і 2028 роках. Загальна вартість добудови головного корабля “Володимир Великий” оцінюється в більш ніж 3,6 млрд гривень. Частина робіт по ньому була виконана в 2011-2014 роках. Зараз готовність корвета оцінюється в 17%, причому корпус готовий на 80%. Три наступні корвети обійдуться бюджету в 20,6 млрд гривень.

Також програма передбачає закупівлю корабельного боєзапасу, у тому числі і протикорабельних ракет. На це витратять 3,5 млрд гривень. Кораблі проекту 58250, хоч і називаються корветами, за характеристиками ближчі до фрегатів. Запланована водотоннажність – 2650 тонн, довжина – 112 метрів, ширина – 13,5 м, осадка – 5,6 м. Екіпаж складе 110 осіб, автономність плавання – 30 діб.

Корабель буде малопомітним для радарів (т. зв. “стелс”) завдяки обводам корпусу, захованій зброї та обладнанню. Корвет оснастять новітньою українською РЛС, гідроакустичною системою і комплексом зв’язку. Він буде озброєний протикорабельними і зенітними ракетами, торпедами і трьома артустановками, що дозволить виконувати широке коло завдань з боротьби з надводними і підводними повітряними цілями.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування