Австрійці розробили робочий прототип квантового роутера


Австрійці розробили робочий прототип квантового роутера

Фахівці з Університету Відня розробили перший в історії квантовий роутер і навіть провели перші випробування нового пристрою.

Це перший пристрій, який може не тільки приймати заплутані фотони, але й передавати їх. Крім того, схема, яка використовується в роутері, може стати основою для створення квантового інтернету.

Як відомо, системи квантового зв’язку працюють завдяки властивостям квантової заплутаності, що забезпечує неймовірний рівень безпеки даних, що пересилаються. Але на даний момент дані можуть бути переслані лише безпосередньо від одного користувача до іншого.

Перенаправити потік інформації стандартними оптоволоконними мережами не є можливим, бо вони поглинають світло і тим самим руйнують заплутаність. Однак групі дослідників під керівництвом Ральфа Рідінгера вдалося створити пристрій, який допоміг подолати ці обмеження.

Вчені використовували частоту в 5,1 ГГц, створивши 500 кремнієвих резонаторів, частота вібрації яких дозволяє зберегти квантову інформацію. Всі 500 кремнієвих резонаторів були протестовані на наявність підходящої для нього пари. Використано було лише 5 пар, які помістили в холодильник, який охолодив резонатори до абсолютного нуля. Потім їх підключили один до одного оптичним кабелем довжиною 20 см. Як повідомив автор та керівник розробки пан Ридингер:

«Подібні нанороутери здатні підтримувати заплутаний стан фотонів, на відміну від звичайних мереж зв’язку. Ми не бачимо ніяких обмежень, що заважають нам збільшити його з 20 сантиметрів до декількох кілометрів і навіть більше. Представлена система масштабується на більшу кількість пристроїв і може бути інтегрована в реальну квантову мережу. Поєднання наших результатів з оптичними мережами, здатних переносити квантову інформацію, може створити основу для майбутнього квантового інтернету».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua