ЄС може посилити правила розкриття інформації про винагороди банківських топ-менеджерів


ЄС може посилити правила розкриття інформації про винагороди банківських топ-менеджерів

Європейський союз може за прикладом США змусити банки розкривати більш детальну інформацію про зарплати і бонуси керівників, включаючи співвідношення їхньої винагороди з оплатою праці рядових співробітників, повідомляє агентство Bloomberg.

Мета цієї пропозиції – довести винагороди топ-менеджерів до більш прийнятного рівня, а також скоротити ризики в галузі, стверджує її автор, депутат Європарламенту від Німеччини Петер Зимон. Він є відповідальним доповідачем в рамках підготовки перегляду нормативів ЄС для фінансових компаній.

“У минулому високі зарплати і бонуси членів рад директорів не приводили до більш відповідальних дій банків. Навпаки, високі премії та інші виплати змушували банки брати все більше ризиків”, – вважає П.Зимон.

П.Зимон пропонує розкривати додаткову інформацію в річних звітах. У США подібне правило було передбачене законом Додда-Френка про фінансову реформу від 2010 року, але було остаточно доопрацьовано Комісією з цінних паперів і бірж (SEC) лише до 2015 року.

В даний час премії топ-менеджерів в банках ЄС не можуть перевищувати 100% їхнього окладу або 200% за умови схвалення акціонерами. В галузі це правило часто критикують, оскільки воно нібито заважає залучати та утримувати найбільш цінних керівників.

В рамках перегляду норм для фінансової галузі ЄС П.Зимон також пропонує посилити правила використання найбільшими банками позикових коштів. Разом з тим для невеликих банків готується зниження адміністративного тягаря і витрат на дотримання законодавства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua