НБУ посилив контроль за переказами в гривні


НБУ посилив контроль за переказами в гривні

Національний банк України посилив контроль за небанківськими фінансовими установами та комерційними агентами з прийому готівки у гривні і подальшого її переказу.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Відповідні норми містяться в постанові правління НБУ від 17.11.2017 №116.

Мета документа – посилення контролю за операціями небанківських фінустанов і комерційних агентів банків з приймання готівки в гривнях для подальшого переказу.

На думку НБУ, прийняття постанови дозволить забезпечити прозорість таких операцій і уникнути ризиків використання прийнятої готівки в тіньових схемах.

Водночас для забезпечення відображення в бухгалтерському обліку операцій, Нацбанк вніс зміни до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків та Інструкцію про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України. Про це йдеться в постанові Правління Національного банку України від 17.11.2017 № 117 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”.

“Реалізація норм постанови дасть користувачам можливість отримувати достовірну інформацію про відображення в бухгалтерському обліку операцій з прийому коштів небанківськими фінустановами або комерційними агентами банків для подальшого їх переказу за призначенням, з метою прийняття економічних рішень”, – зазначили в НБУ.

Постанови №116 і №117 набирають чинності з 22 листопада 2017 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування