Позичальників звільнять від сплати податку до 2023 року


Позичальників звільнять від сплати податку до 2023 року

Національний банк підтримує проект закону “Про діяльність з управління заборгованістю”.

Метою цього законопроекту є правове забезпечення діяльності компаній з управління заборгованістю в Україні, створення належного конкурентного середовища на вторинному ринку кредитів і вдосконалення правового регулювання передачі прав вимоги по заборгованості (в тому числі проблемною заборгованістю банків).

У Нацбанку вважають, що такі кроки сприятимуть вирішенню проблеми “токсичних” активів у банківській системі, полегшать прихід приватного капіталу на ринок проблемних активів і допоможуть відновленню активного кредитування в Україні.

“Ми бачимо поступове відновлення кредитування в Україні. Однак воно не масове, оскільки гальмується високою часткою непрацюючих активів банків, яка складає 58%. Це проблема не тільки для банків, але і для тих сумлінних підприємств-позичальників, які вистояли в кризу, але для повного відновлення своєї роботи, включаючи відновлення обслуговування боргів, потребують комплексної реструктуризації”, – зазначила заступник глави НБУ Катерина Рожкова.

Читайте також: Проблему токсичних активів повинні вирішувати самі банки – МВФ

За її словами, вирішити цю проблему неможливо без змін в законодавстві, в тому числі без прийняття підготовленого фахівцями під керівництвом консультанта ЄБРР проекту закону, який НБУ всебічно підтримує.

Законопроект передбачає створення нової категорії небанківських фінустанов – компаній з управління заборгованістю, які будуть додатковими (до вже існуючих) інструментами передачі і врегулювання заборгованості. Законом встановлено прозорі вимоги до створення таких компаній, порядок їх діяльності та роботи з придбаною заборгованістю, а також інші регуляторні вимоги до таких компаній.

Новостворені компанії будуть наділені достатніми повноваженнями і правами для купівлі у банків заборгованості боржників за ринковими (зумовленими виключно між сторонами) цінами. Після купівлі заборгованості компанія зможе здійснювати дії, серед яких: добровільні обробки з боржником можливих способів погашення заборгованості; врегулювання та реструктуризація заборгованості боржника, в тому числі шляхом прощення боргу; добровільне управління майном боржника як один з можливих способів погашення заборгованості.

Проектом закону пропонується тимчасово, до 2023 року, звільнити всіх боржників – як фізичних, так і юридичних осіб від сплати податку на прибуток (прибуток), нарахований у разі прощення частини їхнього боргу компанією з управління заборгованістю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування