Після перевороту ціна біткоїна в Зімбабве злетіла до $14 000


Після перевороту ціна біткоїна в Зімбабве злетіла до $14 000

Невдовзі після військового перевороту в Зімбабве і фактичного усунення президента Роберта Мугабе ціна першої кріптовалюти на місцевій криптобіржі Golix підскочила до $14 тисяч.

Про це свідчать дані на сайті зімбабвійської криптовалютної біржі.

Відзначається, що ця біржа не відрізняється великою ліквідністю і добовий обсяг торгів ледь перевищує 5 BTC. Водночас на найбільших орієнтованих на міжнародний ринок криптобіржах ціна біткоїна поки що ледь перевищує $8000.

Настільки значну різницю можна пояснити не тільки закритістю біржі Golix для іноземних трейдерів, але і бурхливою гіперінфляцією в країні. У Зімбабве немає власної валюти, і як законний платіжний засіб приймаються, зокрема, долар США і південноафриканський ранд. Країна відмовилася від власної валюти – зімбабвійського долара – в 2009 році через гіперінфляцію, що абсолютно знецінила його.

При цьому в даний час в країні спостерігається гострий дефіцит іноземної валюти. Також в Зімбабве складно проводити міжнародні платежі у зв’язку із закриттям банків або припиненням транзакцій за картками MasterCard і Visa.

Країна переживає глибоку кризу — з 2000 року економіка скоротилася вдвічі, а приблизно 95% працездатного населення залишилося без роботи. Таким чином, жителі цієї африканської країни просто змушені інвестувати в біткоїн, який розглядається багатьма як єдиний засіб збереження вартості.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua