Коаліційні переговори в Німеччині провалилися, курс євро знижується


Коаліційні переговори в Німеччині провалилися, курс євро знижується

Переговори щодо формування правлячої коаліції в Німеччині провалилися в неділю після виходу з них Вільної демократичної партії, що підвищує ймовірність проведення в країні наступного року нових парламентських виборів.

Блоку ХДС/ХСС Ангели Меркель, “Зеленим” і вільним демократам не вдалося досягти за підсумками 4-тижневих переговорів домовленостей щодо низки ключових питань, в тому числі щодо тем міграції та захисту навколишнього середовища.

Про вихід вільних демократів із переговорів оголосив лідер партії Крістіан Лінднер, який написав у своєму мікроблозі в твіттері: “Краще взагалі не керувати, ніж керувати погано”, додавши, що між сторонами немає довіри.

У заяві для преси канцлер Ангела Меркель повідомила, що вранці в понеділок проінформує президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайера про стан справ, також від імені ХДС і ХСС пообіцяла “в цей тяжкий час нести відповідальність за країну”.

А.Меркель може ще спробувати залучити до коаліції соціал-демократів, які після виборів перейшли в опозицію, або ж сформувати уряд меншості. У разі невдачі єдиним варіантом буде проведення нових виборів.

Курс євро відреагував зниженням на провал переговорів і зростання політичної невизначеності, європейська валюта опустилася до ієни до 2-місячного мінімуму.

За підсумками виборів, що відбулися 24 вересня, блок ХДС/ХСС отримав у парламенті ФРН 246 місць, набравши 32,9%, Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) – 153 мандати з 20,5%, право-популістська “Альтернатива для Німеччини” (АДН) отримала 94 місця з 12,6%, Вільна демократична партія (ВДП) – 80 мандатів з 10,7%, “Ліві” отримали 69 місць з 9,2%, “Зелені” набрали 8,9% голосів і 67 місць.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування