Поліція не платитиме за пограбований банкомат ПриватБанку


Поліція не платитиме за пограбований банкомат ПриватБанку

ПриватБанк безуспішно намагався змусити Управління поліції охорони в Київській області покрити збитки банку на 716,8 тис. грн, яких він зазнав через пограбування відділення в Гостомелі.

Вищий господарський суд 8 листопада відхилив касаційну скаргу ПриватБанку і залишив без змін рішення Господарського суду Києва і Київського апеляційного госпсуду про безпідставність вимог банку.

Конфлікт ПриватБанку з поліцією стався в 2016 році, коли зловмисники пограбували відділення банку в Гостомелі, яке перебувало під охороною з 2012 року.

У ніч на 26 травня 2016 року невстановлені особи пошкодили вхідні двері відділення, проникли в приміщення, розкрили задню кришку банкомата і викрали касету, заповнену грошима. В касеті було 704,45 тис. грн. Вартість банкомату оцінена в 11,6 тис. грн.

Того ж дня в ЄРДР були внесені відомості про злочин за ч.3 ст.186 КК, але злочинці не були знайдені. ПриватБанк подав позов до суду, щоб Управління поліції охорони в Київській області сплатило його втрати, оскільки поліція нібито не забезпечила належним чином охорону об’єкта та несвоєчасно прибула на місце злочину.

Втім, в ході судового процесу виявилося, що приміщення відділення, що охороняється, було знято зі спостереження 24 травня, а назад сигналізація була включена лише вранці 26 травня – через 4 години після пограбування. Оскільки сигналізація була відключена, зловмисники легко проникли у відділення, а сигнал на виїзд поліція отримала тільки тому, що біля банкомату була окрема сигналізація, яка спрацювала під час його розпилювання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування