"Роттердам+" не покриває реальну вартість вугілля, - експерт


"Роттердам+" не покриває реальну вартість вугілля, - експерт

Вугільна складова в тарифі на електроенергію, яка базується на котируваннях вугільного хаба ARA (формула Роттердам+), не покриває реальну вартість вугілля на міжнародних ринках.

Таку думку в ефірі каналу “Еспрессо” висловив засновник Фонду енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Коментуючи заяви НКРЕКП щодо можливого зростання ОРЦ на 2018 рік, експерт зазначив, що, безумовно, це пов’язано і з істотним зростанням цін на вугілля на міжнародних ринках. “Зараз дійсно НКРЕКП, до речі, заявила про те, що буде рости ціна на електроенергію для промисловості приблизно 10-15%. І вона, знову ж таки, зумовлена ​​тим, що зросла ціна приблизно десь з 60, грубо кажучи, до 85 доларів на зовнішніх ринках. Ми ж імпортуємо вугілля, тобто, його треба закупити за ті ж долари, за цю реальну ціну”, – говорить Корольчук.

Таким чином, на думку засновника Фонду енергетичних стратегій, сьогодні формула Роттердам+ не відображає реальну ціну вугілля. “Це (“Роттердам+”, – ред.) взагалі не ідеальна формула. Це перехідний етап до ринку вугілля”, – зазначив експерт.

Корольчук також підкреслив, що Україна просто змушена нарощувати видобуток власних енергоресурсів, в іншому випадку обсяг імпорту зростатиме з року в рік.

Нагадаємо, в 2016 році НКРЕКП прийняла постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії. Відповідно до даної методології, ціна вугілля в тарифі базується на котируваннях вугільного хаба ARA (порт Роттердам) + доставка в український порт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування