До 2050 року водень забезпечить 1/5 енергетичної потреби світу


До 2050 року водень забезпечить 1/5 енергетичної потреби світу

До 2050 року на водень припаде п’ята частина всієї енергії в світі, що допоможе утримати глобальне потепління нижче 2 °С, йдеться в доповіді Hydrogen Council – ради, що об’єднує керівників енергетичних і автомобільних компаній, на кшталт Shell, Air Liquide, General Motors, Statoil, BMW і Toyota.

Вони закликають уряди провідних країн світу переключитися на підтримку водню, як найбільш перспективного джерела енергії, здатного замінити викопне паливо і знизити викиди СО2. До 2030 року від 10 до 15 млн автомобілів і близько 500 тисяч вантажівок будуть оснащені водневими двигунами. В цілому, попит на водень може збільшитися до 22 тисяч ТВт•год у 2050 році, вважають аналітики.

Згідно з дослідженням, водень допоможе інтегрувати відновлювані джерела енергії і стане буфером у розподілі енергії між секторами. Він також сприятиме переходу промисловості на більш чисту енергію. «Водень є незамінним ресурсом для досягнення цього переходу, оскільки він може використовуватися для зберігання і транспортування енергії вітру, сонця та інших відновлюваних джерел, – говорить Такеші Учиямада, голова Toyota Motor Corporation і співголова Hydrogen Council. – Чим швидше ми переведемо економіку на водень, тим краще».

Для здійснення цього переходу будуть потрібні щорічні інвестиції $20-25 млрд аж до 2030 року. Разом з цим, автори доповіді зазначають, що сьогодні в енергетику вкладаються набагато більші кошти – $1,7 трлн щорічно, причому $650 млрд з них – в нафтогазовий сектор.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування