Вперше створено стабільне кільце плазми на відкритому повітрі


Вперше створено стабільне кільце плазми на відкритому повітрі

Команда інженерів Каліфорнійського технологічного інституту створила стабільне кільце плазми на відкритому повітрі за допомогою всього лише струменя води і кристалічної пластини.

Плазма – це електрично заряджений іонізований газ, у якого зазвичай немає форми. У штучних умовах він міститься в вакуумних посудинах або електромагнітних полях, але в минулому вченим вдалося створити її на відкритому повітрі і підтримувати протягом 10 мсек. Команда з Калтеху добилася того, що полум’яне кільце існує необмежений час, поки є джерело, що його підтримує.

«Колеги казали нам, що таке неможливо, – сказав Франсіско Перейра, один з дослідників. – Але ми змогли створити стабільне кільце і підтримувати його стільки, скільки потрібно, без вакууму чи магнітного поля».

Для цього вчені всього лише розбризкали воду на кристалічну пластину. Струмінь води був дуже тонким (85 мікрон) і стиснений тиском (612 атмосфер), і бив у пластину зі швидкістю 305 м/сек, як якби людська волосина рухалася зі швидкістю кулі.

Кристалічна поверхня негативно заряджена, і коли вода потрапляє на неї, то отримує позитивно заряджені іони. Це створює трибоелектричний заряд, який змушує електрони підніматися з поверхні води і іонізує атоми і молекули в повітрі. Так з’являється кільце плазми в повітрі, яке знаходиться там, поки не перестане бити струмінь води.

Кільце діаметром кілька десятків мікрон можна розгледіти під мікроскопом. Цікаво, зазначає New Atlas, що плазма створює перешкоди радіосигналу і заважає роботі смартфонів вчених. «Такого ніколи раніше не бачили, – каже Перейра. – Ми вважаємо, що це через п’єзоелектричні властивості матеріалів, які ми використовували в експерименті».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua