Німецький вчений пропонує засіяти екзопланети «насінням життя»


Німецький вчений пропонує засіяти екзопланети «насінням життя»

У нашій Галактиці можуть бути мільярди придатних для проживання світів, позбавлених хоч якогось життя. Клаудіус Грос із Франкфуртського університету ім. Гете вважає, що це потрібно виправити, застосувавши метод панспермії – посіявши «насіння життя» на інших планетах. Для цього він пропонує використовувати космічні апарати з лазерним реактивним двигуном.

Технічно такий вид двигуна здійсненний – саме його збираються використовувати в проекті Breakthrough Starshot при відправці міні-кораблів на Альфу Центавра: надлегкі кораблі з сонячними вітрилами будуть приведені в рух величезними земними лазерними установками і відправляться в 20-річну подорож, щоб зробити фотознімки сусідньої зірки, а потім полетіти далі.

Однак, на думку Гроса, ці кораблі можна зробити важчими (і повільнішими), додавши корисний вантаж і систему гальмування на орбіті. Його інтерес полягає не в дослідженні інших планет, а в поширенні життя. «Такого роду проекти не приносять користі для людства, але життя саме по собі має цінність і повинно отримати можливість розвиватися на інших планетах.

Грос бачить підтвердження своїх ідей в сучасних теоріях екзопланет, які обертаються навколо найбільш поширених типів зірок у Галактиці – червоних карликів на кшталт зірки Trappist-1. На цих планетах може бути багата киснем атмосфера, придатна для життя зараз, але якісь події в минулому не дозволили розвинутися на них ніяким формам життя. «У нашій Галактиці можуть бути мільярди стерильних, але придатних для проживання світів», – стверджує він.

Проект, який він назвав Genesis, передбачає запуск автономного обладнання для зародження життя: мініатюрної версії генетичної лабораторії, в якій з хімічних речовин будуть вирощені гени і клітини і які потрібно буде посіяти на придатних для проживання планетах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua