Стартували продажі водневого велосипеда з дальністю ходу 100 км


Стартували продажі водневого велосипеда з дальністю ходу 100 км

Компанія виступила з концептом ще в 2014 році. Відтоді тривали розробки, і тепер Pragma готова почати масове виробництво свого водневого велосипеда, повідомляє gas2.

Pragma хоче зробити водневі велосипеди звичним засобом транспорту для європейських жителів. В першу чергу це повинно відбутися через зручність, яку спричиняє використання такого велосипеда. Його запас ходу — 100 км. А коли закінчується паливо, заміна паливного елемента триває 2 хвилини.

Творці обіцяють, що водневий велосипед більш надійний, ніж електричний. Паливні елементи забезпечують більш прогнозований запас ходу, передають на привід всю енергію, що залишилася в них, і однаково добре поводяться в спеку і холод.

Але на практиці все як завжди складніше. Опустимо суперечки про чистоту водню, хоча вони як і раніше дуже палкі, і просто відзначимо, що інфраструктури для заправки або отримання паливних елементів просто немає. Навіть якщо за воднем і зарезервована частина майбутнього енергетичного простору, до появи достатньої кількості водневих заправних станцій мине не мало часу. Що, ймовірно, є головною перешкодою перед дійсно масовим поширенням велосипеда. Проте це важлива подія для індустрії. Може, вона відбулася дуже рано, але якщо водень стане трохи популярнішим, то і в велосипедів з’явиться шанс. Інформація про ціни на велосипед поки що відсутня.

Є ентузіасти, які вірять у перспективи водню. Нещодавно група таких умільців переробила Tesla Model S під роботу з паливними елементами. До цього більші компанії заявляли про підтримку такого палива — BMW, Daimler, Toyota, Shell, Total і інші повідомили про створення консорціуму з лобіювання водню. Ці компанії вважають водень паливом майбутнього, яке повинне замінити бензин і дизель.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua