Ми наближаємося до кінця автомобільної ери - експерт


Ми наближаємося до кінця автомобільної ери - експерт

Колишній віце-президент General Motors Роберт Лутц, який пропрацював в автомобільній промисловості 47 років (йому зараз 85), вважає, що епоха автомобілів добігла кінця. Через 20 років всі ми будемо їздити в «безпілотних модулях», цитує його Futurism.

85-річний Роб Лутц, який пішов у відставку в 2010 році, знає, про що говорить. На його думку, автомобіль, який служив людству 120 років, зникне з масової експлуатації так само, як на початку XX століття з неї зник кінь. «Автомобільна промисловість знаходиться на пришвидшеній кривій зміни, — говорить він. — У майбутньому подорожі проходитимуть у стандартизованих автономних модулях».

Лутц очікує перехід на безпілотний транспорт протягом найближчих 15-20 років. Переломний момент настане, коли 20-30% автомобілів стануть роботизованими, що переконає суспільство в їх безпеці. Після цього їх впровадження прискориться, а керовані автомобілі будуть заборонені.

Також, на думку Лутца, автовиробники більше не будуть брендувати свої моделі, і взагалі поняття «марка автомобіля» перестане існувати і когось хвилювати. На безпілотних автомобілях будуть логотипи компаній, що експлуатують їх: Uber, Lyft, FedEx, UPS, Amazon і так далі. Ще 10 років автовиробники зможуть жити, як раніше, але через 20 років перехід на автономний транспорт буде завершено, вважає Лутц.

Згідно з доповіддю дослідницького центру RAND, робомобілі, які будуть всього на 10% безпечнішими за середньостатистичного водія, зможуть рятувати життя 3 тис. осіб щорічно.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua