Біологи знайшли рецепт «вічної молодості»


Біологи знайшли рецепт «вічної молодості»

Команда британських вчених з Ексетерського і Брайтонського університетів зробила відкриття в галузі продовження життя — знайшла спосіб повертати молодість старіючим клітинам, щоб ми могли зберігати здоров’я до кінця своїх днів.

Багато дослідників, які шукають рецепт «вічної молодості», вважають, що його можна знайти в клітинах, які старіють, перестають ділитися і викликають появу багатьох старечих захворювань. Хоча імунна система постійно виводить їх з організму, з віком вони накопичуються, і механізм очищення стає неефективним.

Одним з варіантів вирішення цієї проблеми можуть стати сенолітики — новий клас препаратів, створений для очищення організму від старіючих клітин. Проте, вчені Ексетера і Брайтона пішли іншим шляхом і розробили метод омолодження старіючих клітин.

Ключовим елементом нової терапії є речовини ресвератроли, які містяться в шкірці винограду, какао, горіхах і вині. Її вплив на здоров’я досі не встановлено остаточно, незважаючи на численні дослідження останніх двадцяти років.

Вченим вдалося синтезувати на основі ресвератролу нову речовину і вивчити її вплив на живі людські клітини. Результат виявився вражаючим: протягом декількох годин старіючі клітини, оброблені ресвератролом, почали демонструвати більше факторів сплайсингу — білків, що беруть участь в активності клітин. Також у клітин збільшилася довжина тіломір, які до старості скорочуються, повідомляє New Atlas.

«Це перший крок до того, щоб людина прожила все своє життя здоровою, — говорить професор Лорна Харріс. — Наші дані вказують на те, що якщо за допомогою хімічних речовин заново включити основний клас генів, які з віком відключаються, ми можемо відновити функції старих клітин».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua