Lockheed Martin до 2021 року встановить на літаки США лазерні гармати


Lockheed Martin до 2021 року встановить на літаки США лазерні гармати

Крок, який може зробити революцію в повітряних боях, зробила дослідницька лабораторія ВПС США (AFRL), яка уклала контракт з компанією Lockheed Martin на проектування, розробку і виробництво високошвидкісної надпотужної лазерної зброї, яку вже до 2021 року хочуть встановити і випробувати на тактичному винищувачі. Нова зброя є частиною програми Self-protect High Energy Laser Demonstrator (SHIELD), завданням якої є розробка бортових лазерних систем, пише New Atlas.

Бортове лазерне озброєння не є чимось новим. Експериментальні лазерні установки вже монтувалися на літаках США в рамках Стратегічної оборонної ініціативи (US Strategic Defense Initiative) у 1980-х, але створення практичної збройової системи виявилося важким. Попередні спроби призвели до створення недоладної лазерної зброї на хімічній основі, настільки громіздкої, що ці системи потрібно було встановити на Boeing 747, але розробка твердотільних волоконно-оптичних лазерів все змінює.

Раніше в цьому році наземна лазерна система Lockheed Martin ATHENA збила п’ять безпілотних 3,3-метрових дронів-порушників, концентрувавши свої тридцятикіловатні (30 кВт) лазери ALADIN на їхніх системах управління, поки безпілотники не загорілися і не впали в пустелі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування