В Іспанії випробували дрон для відновлення стільникового зв'язку


В Іспанії випробували дрон для відновлення стільникового зв'язку

Британський стільниковий оператор Vodafone провів в іспанській Андалусії випробування апарата, призначеного для відновлення зв’язку в районах, постраждалих від стихійного лиха. Як пише Aviation Week, під час випробувань дрон провів у повітрі трохи більше доби, забезпечуючи зв’язок стандарту 4G. Перевірки визнали успішними.

В результаті повеней, ураганів або землетрусів без стільникового зв’язку нерідко залишаються великі території. При цьому швидкого відновлення комунікацій як правило не проводиться, оскільки різним службам доводиться вирішувати низку першочергових завдань, включаючи відновлення житлової інфраструктури та систем подачі питної води.

У випробуваннях використовувався гексакоптер Yuneec Tornado. Апарат був прив’язаний до станції Safe-T компанії Elistair. Така станція дозволяє зв’язати дрон гнучким кабелем з наземним джерелом живлення, завдяки чому апарат може довгий час перебувати в повітрі. На дрон фахівці Vodafone встановили компактну стільникову комірку CrowdCell.

Під час випробувань дрон трохи більше доби висів на висоті 80 метрів. Апарати, що підключилися до стільникової комірки, отримували зв’язок на швидкості до трьох мегабіт в секунду. Найближчим часом стільниковий оператор має намір провести ще серію випробувань.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua