Бюджетний комітет ВР пропонує збільшити відрахування НБУ до держбюджету-2018, дати 2 млрд держгарантій ЕКА


Бюджетний комітет ВР пропонує збільшити відрахування НБУ до держбюджету-2018, дати 2 млрд держгарантій ЕКА

Збільшити обсяг коштів, що перераховуються Нацбанком України до державного бюджету в 2018 році, на 3,6%, або на 1,725 ​​млрд грн в порівнянні з урядовим варіантом – до 49,549 млрд грн пропонує парламентський бюджетний комітет у висновках і пропозиціях до проекту держбюджету-2018.

Згідно з текстом документа, зареєстрованого у Верховній Раді в четвер, депутати також закликають Кабмін пропрацювати питання сплати Нацбанком до держбюджету відсотків за користування залишками коштів на єдиному казначейському рахунку.

Серед інших ініціатив бюджетного комітету, з якими він звертається до парламенту і уряду, – можливість виділення в 2018 році держгарантій на 2 млрд грн для ПАТ “Експортно-кредитне агентство України”.

Крім цього, депутати допускають заборону місцевим бюджетам розміщувати їхні кошти в комерційних банках, обмеживши можливості їх розміщення лише Держказначейством або державними цінними паперами.

Відповідно до внесеного документу, бюджетний комітет також пропонує направити 7,1 млрд грн невикористаних коштів від проведеної в 2017 році спецконфіскації на погашення держборгу, таким чином знизивши його граничний розмір на кінець 2018 року до 1 трлн 992,24 млрд грн.

Ще однією новацією від депутатів є можливість списання з Києва до 3,56 млрд грн зобов’язань перед державою в разі, якщо місто направить таку суму на будівництво метро від ст. “Сирець” на Виноградар з електродепо і Подільсько-Воскресенського моста через Дніпро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування