Нацбанк повідомив про підозрілі операції клієнтів 36 банків


Нацбанк повідомив про підозрілі операції клієнтів 36 банків

Національний банк України (НБУ) в січні-вересні 2017 року направив до правоохоронних органів 28 листів з інформацією про підозрілі операції клієнтів 36 банків на загальну суму понад 67,5 млрд грн, $16 млрд і EUR10 млн.

Як повідомляється на веб-сайті НБУ, центробанк надавав правоохоронцям інформацію, яка здебільшого стосувалася проведення клієнтами банків фінансових операцій, характер або наслідки яких дають підстави вважати, що вони можуть бути пов’язані з виведенням капіталів, легалізацією кримінальних доходів, переведенням безготівкових коштів у готівку, здійсненням фіктивного підприємництва, ухиленням від оподаткування.
Згідно з повідомленням, загальна сума підозрілих фінансових операцій, інформація про які була доведена правоохоронцями протягом дев’яти місяців 2017 року, більш ніж в 30 разів перевищує суму операцій, про які було повідомлено протягом аналогічного періоду 2016 року.

За даними статистичної звітності з питань фінансового моніторингу, яку подають банки в НБУ, за дев’ять місяців 2017 року банки надали у Державну службу фінансового моніторингу України інформацію про понад 5,7 млн фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, що майже на 11% більше, ніж за аналогічний період 2016 року (5,1 млн).

Понад 90% становили повідомлення про фінансові операції з готівкою, а також про фінансові операції осіб, щодо яких банками встановлено високий ризик, ознаки якого зазначені у ст. 15 закону україни “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”, – йдеться в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Весь ринок:Кримінал
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування