НАБУ розслідує незаконне збагачення Омеляна — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НАБУ розслідує незаконне збагачення Омеляна

Казна та Політика
600
Національне антикорупційне бюро почало розслідування проти міністра інфраструктури Володимира Омеляна за підозрою в незаконному збагаченні і отримало доступ до інформації про його мобільні переговори.
Про це йдеться в матеріалах суду, передають “Українські новини”.
Згідно з ними, детективами НАБУ розслідується кримінальне провадженя від 26 травня за фактом декларування недостовірної інформації та незаконного збагачення міністра інфраструктури.
В ході досудового розслідування встановлено, що, починаючи з 10 грудня 2016 року Омелян, його дружина та їхній син почали мешкати в будинку, який по праву приватної власності належить двоюрідній племінниці дружини.
Орієнтовна вартість будинку становить 7 млн ​​гривень.
Детектив вказав, що за інформацією з Державної фіскальної служби, доходи, які б дозволили племінниці купити вказаний будинок, остання не отримувала.
Також в період з 23 березня 2009 по 23 березня 2011 року мати племінниці видавала довіреність Омеляну на право керування автомобілем марки Lexsus RX 350, що свідчить про їхні довірчі стосунки.
Детектив підкреслює, що в своїй електронній декларації за 2016 рік міністр інфраструктури не вказав право користування будинком, в якому живе з сім’єю.
Також досудовим розслідуванням встановлено, що міністр з 2015 року користується автомобілем BMW X5, який належить його брату.
Даний транспортний засіб також не було вказано в його деклараціях за 2015 і 2016 рік.
На думку органу досудового розслідування, Омеляном свідомо подано недостовірні відомості в електронній декларації.
Детектив посилався на те, що згідно з інформацією, отриманою з ДФС, нарахований дохід Омеляна за 2012-2016 роки становить 1,273 млн гривень.
Валовий дохід дружини як фізичної особи-підприємця та нарахований дохід як фізичній особі за 2012-2016 роки становить 2,321 млн гривень.
Водночас в декларації і за 2015-й, і за 2016 рік міністр зазначив, що має заощадження в розмірі 90 тисяч доларів і 25 тисяч євро, його дружина має заощадження в розмірі 70 тисяч доларів.
При цьому Омелян з 1999 року працює виключно на державній службі.
Детективом зазначено, що племінниця дружини з вересня 2012 року покинула територію України і поки не поверталася.
Що стосується членів її сім’ї, то в період з 2012 по 2016 роки їх сукупний дохід склав 2,150 млн гривень.
При цьому за цей же період вони отримали у власність 5 об’єктів нерухомості і 2 автомобілі.
У зв’язку з цим детектив НАБУ просив суд надати доступ до інформації про мобільні переговори Омеляна, його дружини, брата, матері і 3 водіїв.
Суд надав слідству доступ тільки до інформації про мобільні переговори міністра інфраструктури за період з 1 грудня 2016 до 1 січня 2017 року.
Рішення суду оскарженню не підлягає.
Прес-секретар Омеляна Марина Томко повідомила ЕП, що про розслідування проти міністра їй поки нічого не відомо.
При цьому вона підкреслила, що Омелян відкритий до співпраці з правоохоронними органами, зокрема, ГПУ, СБУ, НАБУ.
“Він готовий відповісти на всі питання детективів НАБУ, а також надати всі документи, які підтверджують, що ніяких порушень з його боку не було”, – заявила Томко.
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас