Вчені «побачили», як мозок звільняє місце для нової інформації


Вчені «побачили», як мозок звільняє місце для нової інформації

Нейробіологи Стенфордського університету, просканувавши мозок людей під час сну, вперше виявили, як спогади переміщуються з однієї ділянки мозку на іншу. Більш повне розуміння того, як працює пам’ять уві сні, допоможе в лікуванні безсоння і інших розладів сну, пише New Scientist.

«Початкові сліди спогадів ніби зникають і, водночас, виникають інші», — говорить Шахаб Вахдат, глава дослідницької групи. Разом з колегами він провів функціональну МРТ мозку добровольців, які мають здатність засинати в обмеженому і шумному просторі, усередині сканера. «Ми перевірили більше 50 осіб в муляжі сканера, і тільки 13 із них були допущені до досліджень», — говорить Вахдат.

Потім добровольців навчили натискати в певному порядку п’ять клавіш — як піаніст вчиться грати на роялі. На це у кожного з них пішло від 10 до 20 хвилин. Вони мали навчитися натискати їх максимально швидко і без помилок. Кожному наділи на голову шапочку з електродами і поклали всередину МРТ, який відстежує активні ділянки мозку.

Поки вони спали і повторювали послідовність натиснення клавіш, учені бачили певні патерни активності в їхньому мозку. Коли припиняли, активність все одно тривала, як коли б вони підсвідомо перевіряли свої навички.

Коли піддослідні заснули, патерни продовжували поводитися активно в зовнішній корі головного мозку, яка відповідає за вищу нервову діяльність. Але коли вони увійшли у фазу повільного сну, патерни в корі почали затухати, але точно такі самі виникли в іншій ділянці — шкаралупі, яка знаходиться в основі переднього мозку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування