Вчені відкрили спосіб одночасного друку кількох ліків


Вчені відкрили спосіб одночасного друку кількох ліків

Дослідники з університету Мічигану розробили метод друку ліків на одноразовій смужці або патчі. Надруковані ліки виявилися так само ефективні при знищенні ракових клітин, як і традиційні препарати, пише Engadget.

Обладнання, розроблене вченими, здатне друкувати відразу декілька видів ліків. Це може виявитися зручним для пацієнтів, яким прописане складне лікування з великою кількістю препаратів.

«Лікар або фармацевт може вибрати будь-яку кількість ліків, які устаткування надрукує за раз, — каже професор університету Мічигану Макс Штейн. — Машина може перебувати прямо в аптеці або клініці».

Дослідники використовували метод органічного парострумового друку, який зазвичай застосовується у виробництві електроніки. Цей метод дозволяє друкувати ультратонким шаром, що значно полегшує розчинення ліків. Це зробило б доступними деякі препарати, що сьогодні непридатні для звичайного вживання.

Незважаючи на те, що цей метод поки що не використовується для масового ринку, він може бути корисним у фармацевтичних компаніях для прискорення клінічних випробувань. Дослідники сподіваються, що колись ліки почнуть друкувати у рулонах на цукерковому папері, а не тільки на 3D-принтерах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua