У Мінфіні розповіли, інвестори з яких країн виступили основними покупцями нових 15-річних єврооблігацій України


У Мінфіні розповіли, інвестори з яких країн виступили основними покупцями нових 15-річних єврооблігацій України

Основними покупцями нових 15-річних єврооблігацій України на $3 млрд виступили інвестори з США (46%) і Великобританії (36%), повідомив заступник міністра фінансів Юрій Буца.

“Фінальна алокація відбулася серед близько 300 інвесторів, з яких 78% – asset managers, 15% – хедж фонди. 46% алокації – інвестори з США, 36% – Великобританія, 16% – континентальна Європа”, – написав він на своїй сторінці в Facebook.

Заступник голови Мінфіну додав, що пікова сума заявок в книзі склала $9,5 млрд від близько 350 інвесторів.

Читайте також: Україна залучила $3 млрд від розміщення єврооблігацій строком на 15 років – Порошенко

Ю. Буца також уточнив, що допомогу в розміщенні єврооблігацій Україні надали юридичні компанії Avellum, White&Case, Саєнко Харенко, Latham&Watkins, а також інвестиційні компанії Rothschild і FinPoint.

Як повідомлялося, організаторами угоди виступають BNP Paribas, Goldman Sachs і JP Morgan. Road show єврооблігацій відбулося минулого тижня в Лондоні, Бостоні та Нью-Йорку. Україна закрила книгу заявок 18 вересня, підсумкова прибутковість склала 7,375% річних проти 7,75% початкової.

Із загальної суми залучення $3 млрд $1,68 млрд буде спрямовано на викуп єврооблігацій з погашенням в 2019 році загальним номіналом $1,16 млрд і єврооблігацій-2020 загальним номіналом $0,42 млрд за підсумками зробленої Україною 7 вересня оферти про їх викуп.

Нова угода стала першим ринковим розміщенням для країни з 2013 року, тоді Україна продала 10-річні єврооблігації на $1,25 млрд із прибутковістю 7,5% річних. В 2014-2016 роках Україна щорічно розміщувала 5-річні єврооблігації обсягом $1 млрд, боргові папери були гарантовані США, що дозволяло країні позичати за рекордно низькими ставками – наприклад, в минулому році прибутковість євробондів України склала всього 1,471%.

Довідка Finance.ua:

  • У 2015 році була проведена реструктуризація 13 випусків євробондів країни на загальну суму $14,36 млрд і EUR0,6 млрд.
  • Вона передбачає обмін 80% суми на нові єврооблігації з пролонгацією терміну погашення на чотири роки, 20% – на державні деривативи, виплати за якими у 2021-2040 роках будуть залежати від темпів зростання ВВП країни.
  • Ставка купона всіх реструктурованих випусків була встановлена на рівні 7,75% річних.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua