Керівник НБУ пояснив зростання інфляції


Керівник НБУ пояснив зростання інфляції

Виконуючий обов’язки глави Нацбанку вважає, що на підвищення рівня інфляції вище очікуваної вплинули немонетарні причини.

Про це Яків Смолій розповів в інтерв’ю Економічній правді.

“На жаль, починаючи з травня інфляція перевищує наші прогнози. До її прискорення призвело подорожчання чотирьох груп товарів. Причини подорожчання – поза зоною впливу монетарної політики”, – сказав він.

“На сирі продукти харчування, перш за все фрукти і овочі, зросли ціни через несприятливі погодні умови як навесні цього року, так і в серпні. Крім того, були підвищені акцизні тарифи на тютюнові вироби, що також підвищило індекс споживчих цін”, – заявив Смолій.

В.о. голови НБУ пояснив подорожчання м’ясних і молочних продуктів розширенням ринків збуту.

“Це викликано скороченням їх пропозиції на внутрішньому ринку через те, що українські виробники почали постачати цю продукцію в єврозону, а обсяги виробництва не збільшилися”, – сказав керівник НБУ.

“Ми бачимо ймовірність відхилення від центральної точки цільового діапазону, який ми таргетуємо (8% плюс мінус 2%) більш істотно, ніж передбачає наш поточний прогноз на рівні 9,1%”, – заявив Смолій.

Водночас, НБУ не збирається вдаватися до нестандартних кроків для виконання таргетів щодо інфляції.

“Важливо пам’ятати, що режим інфляційного таргетування спрямований на забезпечення зрозумілості і передбачуваності дій центрального банку, і в разі, якщо Нацбанк не влучив у ціль, треба пояснити, чому так сталося і що він зробить, щоб цієї мети досягти”, – сказав Смолій.

“Тобто, ми говоримо про те, що хочемо досягти встановленої мети тими монетарними інструментами, які є в розпорядженні Національного банку, і очікуємо, що нам це вдасться зробити вже в другому кварталі наступного року”, – резюмував глава НБУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування