Сенат США стурбований застосуванням технології Face ID


Сенат США стурбований застосуванням технології Face ID

Новий iPhone X з функцією Face ID ще не потрапив в руки перших покупців, але багато людей вже занепокоєні питанням приватності. У Сенату США поки назріло два питання. Перше – чи буде Apple надавати правоохоронним органам скани облич користувачів і чи не стане компанія сама збирати базу даних в корисливих цілях.

Сенатор США Аль Франкен відправив главі Apple Тіму Куку лист зі списком питань, що його непокоять. Багато з питань політика вже були озвучені ЗМІ та експертами відразу після презентації нових продуктів. Тоді фахівці з кібербезпеки розкритикували Apple, яка заявила, що ймовірність помилки Face ID при розпізнаванні обличчя дорівнює одному шансу на мільйон. Франкен теж хоче зрозуміти, як саме розробники встановили цей показник і які кроки взяли для захисту від злому.

Як зазначає Recode, компанія навчала алгоритм на прикладі мільярда фотографій. Одне з перших питань Франкена – звідки Apple взяла ці фотографії. Сенатор побоюється, що компанія буде використовувати алгоритм в своїх цілях або продавати «відбитки облич» іншим компаніям, в тому числі спецслужбам.

Під час презентації нових продуктів в Steve Jobs Theatre старший віце-президент з маркетингу Філ Шиллер пояснив, що всі біометричні дані на iPhone X будуть оброблятися процесором на самому пристрої і не будуть пересилатися в хмару. Однак сенатор хоче переконатися, що Apple не змінить цей порядок в подальшому і не буде з якихось причин зберігати фотографії власника та інших людей, які опиняться «під прицілом» Face ID.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування