ФГВФО продаватиме активи банків-банкрутів з використанням моделі голландських аукціонів


ФГВФО продаватиме активи банків-банкрутів з використанням моделі голландських аукціонів

Фонд гарантування вкладів фізичних (ФГВФО) ввів пілотний проект з реалізації активів ліквідованих банків з використанням моделі голландських аукціонів.

Як повідомляється на сайті ФГВФО, суть проекту полягає в тому, що протягом одного дня буде відбуватися автоматичне покрокове зниження ціни лота до того моменту, поки перший з покупців не натисне кнопку “купити”. Для максимізації ціни продажу Фонд, зокрема, передбачив етап подання закритих цінових пропозицій.

“Впровадження нової моделі торгів за принципами голландського аукціону – наступний етап еволюції підходів до реалізації активів Фондом гарантування. Ми вже забезпечуємо максимальне розкриття інформації про активи, розробили і запустили зрозумілу та прозору систему “ProZorro.Продажі”, початкова ціна встановлюється на рівні балансової вартості. Новий пілотний проект, зберігаючи всі наші напрацювання, повинен допомогти нам оптимізувати процес реалізації активів”, – цитує прес-служба ФГВФО заступника директора-розпорядника Фонду Світлану Рекрут.

За умовами пілотного проекту, аукціони і надалі будуть відбуватися виключно в системі “ProZorro.Продажі”. Відмінність від поточної моделі – автоматичне покрокове зниження ціни від початкової ціни продажу буде відбуватися протягом одного дня. За день торгів ціна може знизитися зі 100% до 20% номіналу.

Серед ключових змін – скасування обмеження за кількістю учасників торгів. Навіть за умови, що участь в аукціоні візьме один покупець, який зробить ставку, торги будуть вважатися такими, що відбулися. Ще одна важлива новація – зареєструватися на торги можна навіть в день проведення аукціону.

Згідно з повідомленням, нову модель аукціону планується використовувати як для індивідуального продажу активів, так і для реалізації пулів активів. Перші лоти планується виставити на продаж вже в кінці вересня поточного року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування