До кінця року інфляція в Україні не стане нижчою ніж 20% - економіст


До кінця року інфляція в Україні не стане нижчою ніж 20% - економіст

До кінця 2017 року в Україні інфляція буде триматися не нижче позначки 20%. На цей показник також впливає дефіцитний стан Пенсійного фонду.

Про це кореспонденту повідомив економічний і політичний експерт Всеволод Степанюк.
«Зростання економіки немає, в цьому році почалося падіння промисловості, і це інфляційні гроші. Враховуючи непрямі параметри, інфляція буде не менше 20%, а не 11-12%, як кажуть, і вже тим більше не 9%, як було заплановано в бюджеті», – сказав економіст.

На інфляцію також впливає дефіцитний стан Пенсійного фонду України.

«Пенсійний фонд продовжує бути дефіцитним, хоча дефіцитним він бути не може, оскільки це суперечить Конституції. Пенсійний фонд повинен фінансуватися не тільки за рахунок ЄСВ, але і за рахунок інших доходів держави, згідно із солідарною системою. Але вони називають дефіцитом суму, яка не покривається ЄСВ, та й не хочуть витрачати гроші на виплату пенсій», – заявив економіст.

Експерт не виключив, що за деякими окремими економічними показниками в Пенсійному фонді зафіксували профіцит, але це пов’язано не з тим, що пенсійні надходження були достатніми, а з тим, що вони були вище прогнозованого рівня.

«Ці 20 млрд гривень, може, більше, ніж планували. Державний бюджет теж перевиконувався, був розподіл профіциту бюджету. Це свідчить про те, що надходження в бюджет і в Пенсійний фонд більші, ніж прогнозували», – розповів експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua