Водії на єврономерах відмовилися від податкових пільг: що тепер буде


Водії на єврономерах відмовилися від податкових пільг: що тепер буде

Активісти, які виступають за пільгове розмитнення для машин на єврономерах, відмовилися підписувати меморандум про пільгове розмитнення для своїх автомобілів. Але відповідний законопроект все-одно вирішено розробити і подати на розгляд до Верховної Ради найближчим часом, розповіла голова комітету ВР з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна.

Зараз паралельно розробляється відразу два документи для єврономерів.

 • Перший (планують подати першим) наглухо закриє кордони для автомобілів, які незаконно використовують режим тимчасового ввезення або транзит.
 • Другим законопроектом водіям запропонують розмитнити і поставити на облік автомобілі, які на сьогоднішній день вже ввезені в країну. Обійтися це повинно приблизно в 1-1,4 тис. євро залежно від року випуску авто і об’єму двигуна. Ініціатива повинна торкнутися автомобілів на іноземних номерах випуску 2000 року і пізніше. Зміни збираються вносити до трьох Кодексів – Податкового, Митного і Бюджетного.

Читайте також: Авто на єврономерах пустять під прес або віддадуть сиротам

Юристи кажуть, що власники авто з латвійськими і польськими номерами недарма відмовилися підписуватися під новим документом Южаніної. Стала очевидна нова проблема: для розмитнення транспортного засобу за «спецтарифом» потрібно бути його власником. А схемні авто найчастіше завозили без оформлення на нових господарів.

«Більшість нерозмитнених автомобілів перебуває у власності нерезидентів – латвійських і польських компаній, громадян ЄС. Протестувальники ж, в залежності від схеми тимчасового завезення, є лише довіреними особами або «працівниками» власників таких транспортних засобів. Так, щоб розмитнити евроавто за новими акцизами – потрібно буде купувати на нього право власності, що в деяких країнах неможливо без пред’явлення авто в реєстраційний орган і отримання транзитних номерів», – пояснив ситуацію адвокат ЮК «Де-юре» Андрій Павлишин.

Довідка Finance.ua:

 • 6 вересня власники нерозмитнених авто мітингували в центрі Києва.
 • Також ДФС повідомляла, що понад 63,9 тис. транспортних засобів комерційного і особистого користування з іноземною реєстрацією, що ввозяться протягом 2015-2017 років в режимі транзиту і тимчасового ввезення, перебувають в Україні з порушенням терміну.
 • Сьогодні існує два варіанти легалізації іноземного авто: якщо у автомобіля залишилася зарубіжна реєстрація, то з ним можна заїхати в транзитному режимі і розмитнити автомобіль протягом 10 днів.
 • Якщо машина знята з іноземної реєстрації в країні, де її купували, то повинні бути транзитні номери. Необхідно мати свідоцтво про реєстрацію інформації про зняття з обліку, техпаспорт.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua