У Кабміні кажуть, що ціни на автогаз мають впасти до 12 гривень


У Кабміні кажуть, що ціни на автогаз мають впасти до 12 гривень

Роздрібні ціни на автогаз повинні впасти до приблизно 12,2 гривень за літр.

Про це йдеться в опублікованому на сайті Української асоціації скрапленого газу листі Департаменту нафтогазового комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

“З огляду на динаміку значного (майже на 25%) зниження гуртових цін на скраплений газ, є об’єктивні підстави для пропорційного зниження роздрібних цін на цей вид пального в найкоротші терміни… Роздрібна ціна повинна знизитися приблизно на таку саму величину (як і оптова – ред): 16,5-4,3 = 12,2 грн за літр”, – йдеться у тексті документа.

Також зазначається, що 6 і 8 вересня відбулися аукціони з продажу автогазу виробництва двох найбільших українських виробників – компаній “Укргазвидобування” і “Укрнафта”, в результаті яких оптові ціни знизилися до 10,9-11,3 грн за літр (на товар “Укрнафти”) і до 12,2-12,7 грн за літр (на газ від “Укргазвидобування”).

За даними консалтингової компанії UPECO, що спеціалізується на ринках енергоносіїв, роздрібні ціни на автогаз продовжують знижуватися з початку вересня, і станом на 12 вересня середня вартість цього виду пального по Україні становила 15,20 грн за літр.

Довідка Finance.UA:

  • За період з 18 по 21 серпня ціна автогазу в великих мережах АЗС в Києві виросла в середньому на 1,5 гривні за літр – до 14,99 гривні за літр.
  • За період з 23 по 28 серпня ціна на пропан підвищилася до 16,5 гривні за літр.
  • На думку експертів, підвищення ціни на паливо відбулося через дефіцит пального у виробників і постачальників, однак, на думку Гройсмана, ціни піднялися на 40% через змову монополістів.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Міненергетики
В Контексті Finance.ua