В Україну прибуло перше судно з американським вугіллям


В Україну прибуло перше судно з американським вугіллям

В морський торговельний порт «Южний» (Одеська обл.), найбільший в Україні порт за обсягами перевалки вантажів, сьогодні прибуло перше судно з США з енергетичним вугіллям для компанії “Центренерго”.

Як повідомили в прес-службі державного підприємства «МТП «Южний», 13 вересня о 2.15 в перевантажувальному комплексі порту пришвартувалося судно Ocean Ambitious. На борту балкера – 62 тис. тонн енергетичного вугілля з США для державної енергогенеруючої компанії «Центренерго».

Згідно з повідомленням, портовики вже приступили до розвантаження, стивідори планують розвантажити імпортний вантаж за три доби. Як зазначив в.о. директора держпідприємства «МТП «Южний» Віталій Жуковський, порт виконує доручення Міністерства інфраструктури з прийому та відправлення вугілля на українські ТЕС. Він упевнений, що графік робіт буде виконаний.

«На початку вересня ми завершили планову підготовку обладнання, адже в найближчий тиждень підприємство планує прийняти відразу 4 судна з вугіллям, загальним обсягом понад 295 тис. тонн: одне – для «Центренерго», два – для ДТЕК і одне – для ТОВ «Еврореконструкція». Досвід розвантаження балкерів з антрацитом з ПАР підтверджує нашу здатність ефективно організувати процес відправки вантажів енергетикам, для своєчасного поповнення запасу на складах ТЕС», – підкреслив Жуковський.

Як зазначив президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер, сьогодні «ми отримали хорошу новину» – перша партія американського антрацитового вугілля вже в Україні.

«Співпраця компанії, члена палати, XСoal Energy & Resources і ПАТ «Центренерго» – важливий крок для розвитку українсько-американських торговельних відносин», – підкреслив Гундер.

Довідка Finance.UA:

  • В кінці липня 2017 року одна з найбільших українських енергокомпаній “Центренерго” уклала з американською компанією XСoal Energy&Resources контракт на поставку до кінця цього року 700 тис. тонн антрациту.
  • 4 вересня повідомлялося, що перше судно з 62 тоннами енергетичного американського вугілля має прибути в Україну до середини вересня.
  • 7 вересня віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон повідомив, що з 8 по 12 вересня в Україну прийдуть три судна з вугіллям марки «А». Ці поставки були законтрактовані «Центренерго» і приватною компанією ДТЕК.
  • З травня 2017 року в морському торговому порту «Южний» було розвантажено понад 220 тис. тонн енергетичного вугілля з ПАР для теплової генерації ДТЕК.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua