Ставки за депозитами: знову падіння


Ставки за депозитами: знову падіння

Банки продовжують зменшувати прибутковість за депозитами. З моменту останнього огляду «Мінфіну», 9 фінустанов знизили максимальні ставки за гривневими вкладами.

Новий учасник нашого дослідження – Місто Банк — за другий квартал 2017 року збільшив депозитний портфель фізичних осіб до понад 1 млрд грн і за рахунок цього потрапив в регулярні огляди «Мінфіну». Ця фінустанова пропонує 17% річних за гривневі вклади громадян на 12 місяців. Завдяки цьому вона посіла друге місце в десятці найприбутковіших банків за річними гривневими вкладами і виявилася нарівні з А-Банком.

За останні два тижні 9 банків переглянули свої ставки за вкладами у національній валюті. Всі вони урізали прибутковість. Найбільше ставку за річними гривневими депозитами знизив Креді Агріколь — на 2%. Тепер ця фінустанова максимально платить 9% за 12-місячними гривневими вкладами.

Прибутковість за валютними вкладами також впала. У десятці найприбутковіших банків за річними доларовими вкладами відбулися зміни. Індустріалбанк знизив максимальну ставку за такими депозитами на 1% і вибув з десятки. Замість нього до неї увійшов новачок в нашому огляді — Місто Банк. Він ділить перше місце за прибутковістю 12-місячних доларових вкладів з Банком Інвестицій і Заощаджень та Банком Форвард. Кожна з цих фінустанов пропонує 6% річних за вклади в американській валюті на 12 місяців.

Бажаєте збільшити процентну ставку за вкладом? Скористайтеся програмою Бонус до депозиту від Finance.UA

Місто Банк також став найщедрішим банком, запропонувавши найвищі ставки за 12-місячними вкладами у євро. Його максимальна ставка за такими депозитами перебуває на рівні 6% річних.

З часу останнього огляду ставки за доларовими депозитами переглянуло 6 банків: Індустріалбанк, Укргазбанк, ПУМБ, А-Банк, Південний і Правекс-Банк. З них тільки Укргазбанк підвищив прибутковість своїх депозитних доларових вкладів, решта — знизили максимальні ставки.

За вкладами у євровалюті ставки переглянули ті самі учасники огляду: Укргазбанк, Індустріал, ПУМБ, Південний і Правекс-Банк. Підвищив ставки лише державний Укргазбанк, решта — знизили прибутковість. Найбільше зменшили прибутковість своїх вкладів Індустріалбанк і А-Банк. Ці фінустанови «зрізали» максимальні ставки за річними вкладами у євровалюті на 1%.

Максимальні процентні ставки за депозитами в євро (%, річних)*

Наведені максимальні ставки включають бонуси за велику суму вкладу, а також за оформлення депозиту онлайн. Такі надбавки доступні для широкого кола осіб, а тому вони відображені в огляді.

Наведемо приклад. Банк Х пропонує клієнтам 6 видів гривневих вкладів на 12 місяців. З них один пенсійний, ще один — дитячий. Останні два автоматично виключаються з огляду. Серед решти чотирьох — вклади з виплатою відсотків в кінці терміну і щомісяця, депозит з можливістю поповнення, а також ще один — що дає клієнтові право достроково розірвати договір. «Мінфін» дивиться і порівнює ставки за всіма цими 4 видами вкладів. Кожен з них передбачає надбавку 0,5% за розміщення депозиту на суму від 500 000 грн. Але тільки дві програми гарантують бонус 0,5% до стандартної ставки за оформлення вкладу онлайн. З урахуванням всіх можливих надбавок максимальна ставка — 18% — виходить за вкладом з виплатою відсотків в кінці терміну. Саме вона і буде вказана в таблиці.

Про методику

Депозити відбирали для порівняння за двома критеріями — строковості і валюти. Дивилися тільки на вклади, доступні будь-якій «людині з вулиці». Тому в огляді не беруть участь «соціальні» вклади — пенсійні, студентські, дитячі і т. д. При порівнянні не мали значення спосіб і частота виплати відсотків, можливість поповнення/зняття коштів, дострокового розірвання депозитного договору і т. д.

Наведені максимальні ставки включають бонуси за велику суму вкладу, а також за оформлення депозиту онлайн. Такі надбавки доступні для широкого кола осіб, а тому вони відображені в огляді.

Олексій Рябуха

Нагадуємо, що на порталі Finance.UA працює спеціальна програма Бонус до депозиту. За її допомогою можна суттєво збільшити процентну ставку за вкладом!

Як це зробити? Лише три кроки:

1. Заходьте на сторінку Бонус до депозиту від Finance.UA.

2. Обирайте зручну для Вас програму від банків у гривні, доларах або євро.

3. Оформляйте заявку на сайті!

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua