Експерт: уряд має припинити продавати акції держпідприємств, що мають борги


Експерт: уряд має припинити продавати акції держпідприємств, що мають борги

Продаж акцій компаній обтяжених боргами, є шляхом до провалу приватизації.

Таку думку висловив Пол Томас – президент американської оціночної компанії IRE, яка тривалий час працює в Україні, в інтерв’ю блогу UkeTube, пише Голос Америки.

“Компанії не можна продавати так само, як продаєш картоплю. Якщо продаються акції – і класичним прикладом є Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат – то вартість компанії дорівнює нулю. Так відбувається через те, що борги компанії значно перевищують будь-яку виручку та вартість її активів”, – розповідає Томас.

“Коли купується компанія, купуються не лише активи, але і її боргові забов’язання. А коли на балансі мільярди гривень боргу і мільйони гривень активів, то за визначенням компанія коштує нуль, її акції коштують нуль”, – пояснив експрет.

За його словами, це не означає, що здатність компанії генерувати прибуток, усі її активи нічого не варті. Але очевидно що цінні активи є частиною провальної структури. І якщо продавати провальну корпоративну структуру, вона нічого не буде варта.

Експерт відзначив, що за таких умов ціна акцій підприємства буде низькою. Як альтернативу він пропонує розбивати підприємство на “пакети активів, сформовані з метою отримати максимальну вартість на основі здатності цих пакетів генерувати прибуток”.

“Якщо продавати виключно активи, орієнтуючись на їхню здатність генерувати прибуток, то компетентні компанії, які займаються оцінкою, вже будуть здатні сформулювати ціну таких підприємств”, – ділиться своєю позицією Томас.

Водночас продаж акцій компаній, обтяжених боргами, натомість він називає шляхом до провалу приватизації.

“Це відбувається через те, що сам підхід до приватизації сформульовано у спосіб, який гарантує провал. Це необхідно змінити”, – підкреслив Томас.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування