0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Вчені перетворили клітини шкіри на рухові нейрони


Вчені перетворили клітини шкіри на рухові нейрони

Важливість відкриття в тому, що вченим вдалося зробити це без використання стовбурових клітин. Тепер техніка дасть простий спосіб вивчати людські мотонейрони в лабораторних умовах і знайти ліки від важких хвороб, повідомляється на Sciencedaily.

Мотонейрони або рухові нейрони забезпечують моторну координацію і підтримання м’язового тонусу. Вчені кажуть, що відмінно вивчили їх у мишей. З людиною все інакше, дістати рухові нейрони живого пацієнта неможливо. Але саме з ними пов’язані деякі нейродегенеративні захворювання, наприклад, бічний аміотрофічний склероз або спінальна м’язова атрофія. Це небезпечні захворювання, які ведуть до паралічу і ранньої смерті. Штучне виведення рухових нейронів вирішить проблему з браком матеріалу для дослідження: тепер вчені можуть просто трансформувати клітини шкіри і вивчати отримані нейрони. Це наблизить пошук ліків від цих хвороб.

Відкриття методу належить вченим з Вашингтонського університету. Вони відзначають, що його важливою особливістю є те, що при трансформації клітин їм вдалося уникнути стадії стовбурових, і в цьому є декілька позитивних моментів. Коли в дослідженні використовуються так звані індуковані стовбурові клітини, то це відразу піднімає етичну сторону питання, тому що такі клітини близькі до ембріональних стовбурових клітин і здатні перетворюватися на різні клітини дорослої людини.

Також важливо те, що, уникнувши стадії стовбурових клітин, вченим вдалося зберегти вихідний вік трансформованої клітини. Якщо клітини шкіри взяті у людини, якій 40 років, то й у мотонейронів збережуться всі особливості, характерні для цього віку. Це важливо, тому що велика частина нейродегенеративних захворювань розвивається і посилюється протягом життя. Клітини, отримані із стовбурових, не мають тих особливостей, які людина накопичує з роками, вони фактично нові і чисті, тому мало корисні для вивчення. Новий же метод вирішує цю проблему: можна вирощувати вже вікові рухові нейрони.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування