Вчені перетворили клітини шкіри на рухові нейрони


Вчені перетворили клітини шкіри на рухові нейрони

Важливість відкриття в тому, що вченим вдалося зробити це без використання стовбурових клітин. Тепер техніка дасть простий спосіб вивчати людські мотонейрони в лабораторних умовах і знайти ліки від важких хвороб, повідомляється на Sciencedaily.

Мотонейрони або рухові нейрони забезпечують моторну координацію і підтримання м’язового тонусу. Вчені кажуть, що відмінно вивчили їх у мишей. З людиною все інакше, дістати рухові нейрони живого пацієнта неможливо. Але саме з ними пов’язані деякі нейродегенеративні захворювання, наприклад, бічний аміотрофічний склероз або спінальна м’язова атрофія. Це небезпечні захворювання, які ведуть до паралічу і ранньої смерті. Штучне виведення рухових нейронів вирішить проблему з браком матеріалу для дослідження: тепер вчені можуть просто трансформувати клітини шкіри і вивчати отримані нейрони. Це наблизить пошук ліків від цих хвороб.

Відкриття методу належить вченим з Вашингтонського університету. Вони відзначають, що його важливою особливістю є те, що при трансформації клітин їм вдалося уникнути стадії стовбурових, і в цьому є декілька позитивних моментів. Коли в дослідженні використовуються так звані індуковані стовбурові клітини, то це відразу піднімає етичну сторону питання, тому що такі клітини близькі до ембріональних стовбурових клітин і здатні перетворюватися на різні клітини дорослої людини.

Також важливо те, що, уникнувши стадії стовбурових клітин, вченим вдалося зберегти вихідний вік трансформованої клітини. Якщо клітини шкіри взяті у людини, якій 40 років, то й у мотонейронів збережуться всі особливості, характерні для цього віку. Це важливо, тому що велика частина нейродегенеративних захворювань розвивається і посилюється протягом життя. Клітини, отримані із стовбурових, не мають тих особливостей, які людина накопичує з роками, вони фактично нові і чисті, тому мало корисні для вивчення. Новий же метод вирішує цю проблему: можна вирощувати вже вікові рухові нейрони.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua