Водень може стати основою для промислових систем зберігання енергії


Водень може стати основою для промислових систем зберігання енергії

Секретом переходу світової енергетичної системи на відновлювані джерела енергії може стати наймасовіший елемент на нашій планеті – водень. Компанії утворюють альянси з його вивчення та вкладаються в розвиток відповідних технологій, пише Bloomberg.

Зараз водень отримав підтримку від великих енергетичних компаній: від Shell і Uniper SE до BMW та Audi. Компанії шукають спосіб використання водню для зберігання енергії, для рішень, які, можливо, замінять сьогоднішні дорогі й недовговічні літій-іонні сховища енергії.

За останні 10 років в промислове застосування водню як палива було інвестовано $2,5 млрд. На тлі інвестицій в інші джерела енергії – це небагато. Але ситуація може змінитися, якщо зміниться підхід до використання водню. Вчені кажуть, що водень може використовуватися як сховище енергії. Що важливо, як довговічне сховище. Наприклад, електрику можна збирати влітку в резервуарах, а використовувати взимку. Літій-іонні батареї не передбачаютьі такий формат.

Віце-президент французької енергетичної компанії Air Liquide SA і секретар Ради з водневих технологій Франк П’єр-Етьєн: «2020-ті й 2030-ті стануть для водню такими ж важливими роками, як 1990-ті для вітрової та сонячної енергії. Відбудеться справжній стратегічний прорив».

Технологія використання водню в якості сховища енергії відома давно, але поки не було представлено її комерційної реалізації. Замість цього бізнес сконцентрований на виробництві паливних елементів з водню. Хоча є припущення, що стабільних водневих сховищ індустрія потребує більше. Постійна необхідність оновлювати заряд літій-іонних батарей робить їх не дуже ефективними в промисловому масштабі. Водень теоретично міг би виправити ситуацію, дозволивши надійно запасати надлишки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua