Розроблено довговічні й дешеві водневі паливні елементи


Розроблено довговічні й дешеві водневі паливні елементи

Команда інженерів із Делаверского університету розробила технологію, здатну прискорити комерціалізацію автомобілів на водневому паливі. Їх відкриття дозволяє виготовляти більш дешеві і довговічні паливні елементи.

Водневі паливні елементи вигідно відрізняються від двигунів внутрішнього згоряння відсутністю шкідливих вихлопів. Однак, для проведення електрохімічної реакції зазвичай використовується платиновий каталізатор, вартість якого становить $30 000 за кілограм.

Вчені Делавера пропонують замінити його на карбід вольфраму, набагато дешевший матеріал (близько $150 за кг). А їхній новий метод виробництва каталізаторів з наночастинок карбіду вольфраму вигідно відрізняється від попередніх технологій.

Для створення наночастинок карбіду вольфраму потрібно кілька етапів, зокрема, гідротермальна обробка, збагачення, відновлення, карбюризація і багато іншого. Отримані частки наносяться на мембрани паливних елементів і оптимізують вологість паливних елементів. Також вчені виявили, що карбід вольфраму не дає вільним радикалам руйнувати мембрану. В результаті термін служби таких мембран збільшується.

Незважаючи на низку переваг водневого транспорту перед електричним і інвестиції €1,4 млрд у розвиток і популяризацію транспорту на паливних елементах, в Німеччині автомобілі на водневому паливі не можуть поки прижитися. Основну ставку автопром робить на електричну тягу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua