Житло в оренду з правом викупу: як це буде працювати — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Житло в оренду з правом викупу: як це буде працювати

Нерухомість
4810
Кабмін дозволив Державній іпотечній установі (ДІУ) здавати квартири в лізинг – оренду з правом викупу. На думку чиновників, це допоможе вирішити житлові проблеми сотень тисяч сімей.
Експерти схвалюють починання, але побоюються того, що у держави не вистачить грошей на його реалізацію – квартири спочатку треба викупити у забудовників. Про це сказано в матеріалі Сегодня.
Як пояснили нам в прес-службі ДІУ, поки мова йде тільки про внесення змін до їх статуту і розробку методики держлізингу. Очікується, що Кабмін затвердить її вже в цьому році, а пілотний проект стартує в Києві. Головна перевага лізингу – орендарю не треба платити перший внесок або вносити заставу. А якщо він достроково захоче з’їхати, то щомісячна плата може бути повернута орендарю, за вирахуванням відсотків, згідно із законом “Про фінансовий лізинг”.
Планується, що максимальний термін лізингу складе 20 років, але розрахуватися можна і достроково, заощадивши на відсотках, які складуть 15,3% річних. Для порівняння: відсотки по іпотеці – 20-25% річних. Розрахунки показують, що якщо взяти в лізинг на 20 років двокімнатну квартиру вартістю 1 млн грн, то щомісячна плата з урахуванням відсотків складе до 5000 грн.
Позаяк своїх квартир ДІУ не має, планується, що їх куплять у забудовників через систему закупівель ProZorro на відкритих торгах. Що дозволить закупити нерухомість за адекватною ціною завдяки конкуренції. Мінус: поки на лізинг можуть розраховувати лише учасники бойових дій, військові і бюджетники.
Будкомпанії зацікавлені в пропозиції держави, враховуючи низький попит на ринку нового житла. Але сумніваються, що це пожвавить ринок. Згідно з дослідженнями ринку нерухомості, зараз на ринку новобудов Києва зібралося більше 76 500 непроданих квартир. У тому числі майже 20 тисяч додалися в першому півріччі цього року, при цьому з квітня темпи продажів різко впали.
Фахівці будринку вважають, що головне питання – фінансове. Голова нацради Ріелторської палати України Віктор Несін розповів, що в бюджеті ДІУ мало грошей, тому програма лізингу, якщо її затвердять, почне працювати не раніше 2018 року. І то, при збільшенні фінансування в рази.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас