Аналітики недооцінили можливості відновлюваних джерел енергії


Аналітики недооцінили можливості відновлюваних джерел енергії

Прогнози розвитку відновлюваних джерел енергії стають все менш надійним джерелом інформації. Найчастіше аналітики недооцінюють реальні темпи розвитку і занижують показники. Дві незалежні групи дослідників стверджують, що сонячна та вітрова енергія поширюється швидше, ніж передбачалося раніше, і при цьому вона стрімко дешевшає.

Вчені з німецького Наукового-дослідного інституту Меркатора порівняли прогнози розвитку сонячної енергетики різних екологічних і енергетичних організацій з реальними масштабами впровадження фотоелементів. Виявилося, що Міжнародне енергетичне агентство (МЕА), «Грінпіс» і Рада з глобальних змін Німеччини стабільно недооцінюють темпи впровадження сонячних систем.

Німецькі вчені знайшли три пояснення цьому феномену. При складанні більшості прогнозів не враховуються державні ініціативи, які стимулюють розвиток чистої енергетики. Вигідні тарифи, знижені податки і компенсація надлишків енергії – в кожній країні діють свої системи бонусів, які збільшують число сонячних установок.

Другий чинник пов’язаний з швидким розвитком і освоєнням технологій. При кожному подвоєнні сонячних потужностей ціна модулів в середньому падала на 22,5%. І, нарешті, третій фактор – це неправильні прогнози щодо інших джерел енергії. Як пояснює Vox, аналітики продовжують робити ставку на атомну енергетику і системи уловлювання та зберігання вуглецю, хоча з року в рік вони показують не найкращі результати.

Перед сонячною енергетикою стоять два головні виклики. Перший – це вартість впровадження систем, особливо в країнах, що розвиваються. Другий – це введення в експлуатацію достатньої кількості сонячних і вітрових установок. Якщо ці проблеми вдасться вирішити, то сонячна енергетика зможе забезпечити від 30% до 50% потреб всієї електроенергії в світі, припускають вчені.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua