Встановлено новий рекорд ККД багатоперехідних сонячних модулів


Встановлено новий рекорд ККД багатоперехідних сонячних модулів

Міжнародній групі вчених вдалося підвищити ефективність багатоперехідних фотоелементів до 35,9%. Поки що конструкція модулів вимагає використання дорогих матеріалів, але інженери сподіваються, що поступово ціна компонентів буде знижуватися, а панелі з високим ККД стануть більш доступними.

Група інженерів з Національної лабораторії по вивченню відновлюваної енергії США (NREL), Швейцарського центру електроніки і мікротехнології (CSEM) і Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL) розробила сонячні модулі з багатоперехідною структурою і рекордними показниками ефективності.

Щоб досягти максимального ККД, вчені експериментували з кремнієвими модулями і різними напівпровідниковими матеріалами III-V групи. Двоперехідні сонячні панелі на основі гетероперходного кремнієвого модуля і верхнього модуля з арсеніду галію (GaAs) продемонстрували ККД 32,8%, побивши попередній рекорд вчених. У 2016 році ефективність становила 29,8% при схожій структурі. Інженери створили триперехідні модулі з шаром фосфіду галію індію (GaInP) з ККД 35,9%.

Для порівняння — в березні група інженерів з німецького Інституту сонячних енергосистем імені Фраунгофера (ISE) і австрійський виробник напівпровідників EV Group (EVG) поставила новий рекорд ефективності кремнієвих багатоперехідних сонячних елементів, домігшись ККД 31,3%.

Як пояснили вчені в прес-релізі, зазвичай такі показники ефективності демонструють дорогі мультиперехідні фотоелементи, що повністю складаються з матеріалів III-V групи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua