Українські банки просять не підвищувати мінімальний капітал вище ніж 200 млн грн


Українські банки просять не підвищувати мінімальний капітал вище ніж 200 млн грн

Банки третьої групи ініціювали зміни до закону про банківську діяльність щодо вимог до мінімального статутного капіталу.

Група кредитних установ з приватним українським капіталом розробила проект змін в закон «Про банки і банківську діяльність» в частині розміру статутного капіталу банків. Банкіри обговорять цей проект документа 4 вересня під час робочої зустрічі з членами профільного комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Верховної Ради. Така домовленість була досягнута на закритому засіданні «Фінансового клубу» 17 серпня.

Як повідомляється, проект змін передбачає зниження розміру мінімального статутного капіталу банків з 500 млн грн до 200 млн грн. Банкіри аргументують свою ініціативу достатністю капіталу та ліквідності банківської системи після її очищення. До того ж у більшості європейських країн мінімальний капітал банку повинен становити 5 млн євро, що еквівалентно 150 млн грн. А в країні зі слабо зростаючою економікою немає необхідності мати надлишковий непрацюючий капітал банків.

Нагадаємо, Національний банк в 2016 році постановою № 58 зобов’язав банки збільшити капітал до 200 млн грн до 11 липня 2017 року, до 300 млн грн – до 11 липня 2018 року, до 400 млн грн – до 11 липня 2019 року, до 450 млн грн – до 11 липня 2020 року, до 500 млн грн – до 11 липня 2024 року. Це рішення тоді викликало неоднозначну реакцію на банківському ринку. Фінансисти визнали вимоги регулятора занадто жорсткими і невиправданими.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування