У Запорізькій області з'явиться вітроелектростанція потужністю 500 МВт


У Запорізькій області з'явиться вітроелектростанція потужністю 500 МВт

На сьогоднішній день завершено процес узгодження проектної документації та оформлення прав на користування необхідними земельними ділянками під будівництво вітрової електростанції в Приазовському та Мелітопольському районах Запорізької області потужністю 500 МВт, йдеться в повідомленні прес-служби Міненерговугілля за підсумками наради чиновників міністерства з представниками компанії ТОВ «ЮроКейп Юкрейн 1» і НЕК «Укренерго».

За словами голови ТОВ Пітера Джастіна О’Браєна, в цілому підприємство узгодило питання всіх спільних боргових і акціонерних інвестицій щодо I черги Запорізької ВЕС, тому на сьогодні компанія має намір документально оформити фінансування першої черги будівництва до 31 грудня цього року.

Також він поінформував учасників наради про виконання компанією необхідних процедур, і за словами О’Браєна, найближчим часом буде проведена експертиза проекту з наданням відповідного експертного звіту «Укренерго».

Як розповіли в Міненерговугілля, у свою чергу представники НЕК підкреслили, що з ТОВ «ЮроКейп Юкрейн 1» був налагоджений ефективний і конструктивний діалог, і зазначили, що своєчасне виконання всіма сторонами взятих на себе зобов’язань є запорукою успішної реалізації проекту.

Читайте також: В Україні істотно збільшилася кількість об’єктів зеленої энергетики

«Варто зазначити, що проектом передбачено спорудження повітряної лінії 330 кВ, яка повинна приєднати електростанцію ​​до підстанції 330 кВ «Мелітопольська» Дніпровської ЕС та реконструкцію самої підстанції. Планується розвиток інфраструктури, зокрема, будівництво об’єктів соціальної сфери та автомобільних доріг», — уточнюється в релізі міністерства.

Підсумовуючи результати наради, заступник міністра Наталія Бойко висловила упевненість в успішній реалізації проекту. «Міненерговугілля налаштоване оптимістично щодо реалізації проекту. Законодавчо створені всі необхідні механізми», — підсумувала вона без уточнення остаточного обсягу інвестицій в проект.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Міненергетики
В Контексті Finance.ua
Опитування