Офшорам Суркісів повернуть кошти на рахунки в "ПриватБанку" - суд


Офшорам Суркісів повернуть кошти на рахунки в "ПриватБанку" - суд

Окружний адмінсуд Києва повністю задовольнив позов 6 компаній, пов’язаних з родиною Суркісів, до НБУ, Фонду гарантування, Мінфіну і “ПриватБанку” про визнання протиправним рішення про списання коштів пов’язаних осіб.

Відповідне рішення суд прийняв 25 липня, передає “Finbalance”.

Як зазначає видання, текст відповідної постанови суду засекречений. Однак про факт винесення такого рішення стало відомо з супутніх судових матеріалів по цій справі.

У них зазначалося, що в рамках свого позову зазначені структури просили суд, зокрема, визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань визначення пов’язаних з банком осіб і перевірки операцій банків з такими особами НБУ №105 від 13 грудня 2016 року щодо визначення позивачів пов’язаними з “ПриватБанком”.

Також позивачі просили скасувати наказ тимчасового адміністратора “ПриватБанку” №22 від 20 грудня 2016 року “Про заборону видаткових операцій за рахунками пов’язаних осіб” в частині, що стосується прав і інтересів позивачів про призупинення/блокування/припинення або будь-яке інше обмеження на здійснення видаткових готівкових або безготівкових операцій за депозитними або будь-якими іншими рахунками.

Крім того, позивачі вимагали визнати протиправним рішення тимчасового адміністратора “ПриватБанку” “Про погодження умов продажу неплатоспроможного банку ПАТ КБ “ПриватБанк” від 20 грудня 2016 року №2893 в частині, що стосується їх прав та інтересів.

В рамках націоналізації “Приватбанку” кошти Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP потрапили під операцію bail-in (примусову конвертацію в акції банку): в судових матеріалах згадувалося про договори про придбання акцій між “Приватбанком” і зазначеними компаніями, від імені яких діяв Фонд гарантування, а також про списання їх коштів.

Довідка Finance.UA:

  • 18 грудня 2016 року уряд ухвалив рішення про націоналізацію ПриватБанку.
     
  • В результаті аудиту виявлено, що 100% корпоративного кредитного портфеля ПриватБанку було випущено пов’язаним особам.
  • 1 липня 2017 року наступив термін внесення застав за пов’язаними кредитами в ПриватБанку, однак колишні бенефіціари фінансування Ігорь Коломойський та Геннадій Боголюбов не виконали своїх зобов’язань.
  • У зв’язку з невиконанням зобов’язань колишніми власниками “ПриватБанка” влада почала процедуру примусового збору боргів.
  • За словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, колишні акціонери можуть потрапити під кримінальну відповідальність.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування