Що чекати від курсу на поточному тижні?


Що чекати від курсу на поточному тижні?

Після декількох тижнів безперервного зміцнення, на минулому тижні гривня знизилася до долара на різних сегментах валютного ринку на незначні 0,2-0,3%. Так, за тиждень офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 25,49 грн до 25,55 грн, або на 0,2%.

Середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, за цей же час зріс з 25,44 грн до 25,52 грн, або на 0,3%.

Середні курси купівлі/продажу долара на готівковому ринку в банках зросли за тиждень з 25,38/25,63 до 25,43/25,68.

Таким чином, і купівля і продаж зросли на 0,2%. При цьому спред між середнім продажем і середньою купівлею зберігся на рівні 1,0%.

За прогнозами Вадима Іосуба, старшого аналітика Альпарі, на новому тижні помірне зниження гривні може бути продовжено. “Офіційний курс долара і його вартість на міжбанку може піднятися в район 25,6 грн, а готівковий долар в банках буде котируватися близько 25,5/25,7 грн”, – прогнозує він.

Зазначимо, агентство Moody’s Investors Service підвищило рейтинги України в національній та іноземній валюті на один щабель, з Caa3 до Caa2, змінивши при цьому прогноз зі «стабільного» на «позитивний». Основною причиною підвищення рейтингу став загальний вплив структурних реформ в Україні, які можуть допомогти країні впоратися з борговим навантаженням. Крім того, агентство відзначило поліпшення позиції країни на зовнішніх ринках.

«Головними факторами, зазначеними в звіті, є проведення ініційованих нами структурних реформ, зокрема в газовому секторі, реформа публічних закупівель, зміни в оподаткуванні та управлінні ПДВ, і найголовніше – потужна трансформація банківського сектора», – написав на своїй сторінці в Facebook президент країни Петро Порошенко.

Агентство також відзначило досягнення НБУ в зростанні резервів більш ніж в три рази з 2014 року і стабілізацію курсу, зазначив президент.

На думку аналітиків Moody’s, якщо позитивний прогноз збережеться, то в подальшому надійність внутрішнього і зовнішнього боргу України покращиться. Водночас інші два провідні рейтингові агентства світу з «великої трійки», Fitch і Standard & Poor’s, поки зберігають виставлену навесні цього року рейтингову оцінку України на рівні B-, зі «стабільним» прогнозом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування