МЕРТ зафіксувало стрімке зростання нафтогазового сектора в 2016 р. - звіт топ-100 держкомпаній


МЕРТ зафіксувало стрімке зростання нафтогазового сектора в 2016 р. - звіт топ-100 держкомпаній

Нафтогазові компанії в 2016 році продемонстрували найбільше зростання серед 94 найбільших державних підприємств України, збільшивши чистий дохід на 46,8% в порівнянні з показником роком раніше – до 192,9 млрд грн.

Такі дані оприлюднило на своєму сайті Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) в звіті топ-100 державних компаній.

“Найбільш прибутковими активами є НАК “Нафтогаз України” , “Укренерго”, Адміністрація морських портів України, “Укргідроенерго”, КБ “Південне” (Дніпро). Ці підприємства об’єднує те, що вони працюють на регульованих ринках з обмеженою конкуренцією”, – прокоментував звіт перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов під час брифінгу у вівторок.

Згідно з даними звіту, чистий прибуток нафтогазових компаній в 2016 році склав 22,5 млрд грн проти збитку 36,3 млрд грн за 2015 рік. Таке стрімке зростання зазначеного сектора пояснюється реформуванням цінової політики “Нафтогазу України”, зазначає МЕРТ.

Держкомпанії в сфері електроенергетики за минулий рік збільшили чистий дохід на 10% – до 87,5 млрд грн. Водночас їх чистий фінансовий результат скоротився в шість разів – до 4,9 млрд грн, свідчить звіт МЕРТ.

“Це, перш за все, зумовлено збільшенням чистого прибутку ПАТ “Центренерго”, ДП “Національна енергетична компанія “Укренерго” та ПАТ “Укргідроенерго”, – йдеться в звіті.

Як зазначається, “Центренерго” збільшило фінрезультат в 5,5 рази – до 387 млн грн, “Укргідроенерго” – удвічі, до 2,2 млрд грн.

У 2016 році 14 найбільших державних підприємств машинобудування реалізували продукцію на 7 млрд грн, що на 1,4% менше, ніж у 2015 році. Водночас їх чистий фінрезультат збільшився до 5 млрд грн з 1 млрд грн. Це пов’язано із зростанням прибутковості КБ “Південне” – до 4,3 млрд грн. Як зазначає МЕРТ, цей показник сформувався за рахунок бухгалтерського відображення кредиту, погашеного для КБ Мінфіном України.

У харчовій промисловості та сільському господарстві дохід в 2016 році зріс на 0,6% в порівнянні з 2015 роком – до 18,5 млрд грн. Найбільші держпідприємства знизили чистий збиток до 576 млн грн з 2,9 млрд грн в 2015-му за рахунок скорочення збитків Державної продовольчо-зернової корпорації України і поліпшення фінансового результату ДП “Укрспирт”, свідчать дані МЕРТ.

У транспортному секторі чистий дохід зріс на 11% – до 96,7 млрд грн. Чистий збиток держпідприємств цього сектора скоротився до 268 млн грн з 9,1 млрд грн в 2015-му. Це зумовлено скороченням збитків “Укрзалізницею” більш ніж удвічі – до 7,3 млрд грн з 16,8 млрд грн. Удвічі зросла чистий прибуток міжнародного аеропорту “Бориспіль” – до 1,4 млрд грн. На чверть скоротив чистий прибуток морський торговельний порт “Південний” – до 581 млн грн.

“Укрпошта” продемонструвала збитки на 161 млн грн.

Чистий дохід підприємств вугільної промисловості за 2016 рік скоротився на чверть – до 4,9 млрд грн.

“В останні роки відбулося скорочення видобутку вугілля через військові дії на Донбасі. Торік усі підприємства з топ-100 найбільших державних компаній були збитковими”, – йдеться в звіті.

Чистий дохід підприємств хімічної промисловості в 2016 році скоротився на 40% – до 9,6 мдрд грн, в той час як чистий збиток склав 2,3 млрд грн проти прибутку 432 млн грн в 2015 році. Фінансові показники погіршилися за рахунок призупинення роботи головного підприємства галузі – ПАТ “Одеський припортовий завод”, чистий фінансовий збиток якого досяг 3 млрд грн проти прибутку 211 млн грн в 2015 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування